Popüler Gerçek

Yorum yapılmamış

POPÜLER GERÇEK

SEZONA DAMGASINI VURACAK!

 

SİZİN “POPÜLER GERÇEK”İNİZ NE?

 

Tiyatro İstanbul & EKİP Tiyatrosu işbirliğiyle sahnelenen POPÜLER GERÇEK, 

Dünyada bir ilki gerçekleştirerek, internet üzerinden yapılacak canlı yayınlarla tiyatro salonundan taşacak!Sadece salonda bulunan seyircilerin değil, internetin bulunduğu her yerde, insanların twitter üzerinden katılım gösterebileceği oyun, son derece ilginç bir sorunun yanıtını arıyor: “Sizin Popüler Gerçeğiniz Ne?”

 

Gerçekleştirdiği yapımlarla kısa sürede kendi ruhunu ve seyircisini oluşturmayı başarmış olan EKİP TİYATROSU ve 21 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında tiyatronun yıldızlarını yüz binlerce seyirciyle buluşturmuş olan TİYATRO İSTANBUL aynı çatı altında birleşerek, bu sezon iki ortak yapıma imza atıyor.

 

Popüler Gerçek, tiyatro dünyasının Afife Ödüllü genç yönetmen, yazar ve oyuncusu Cem Uslu’nun kaleminden çıkma. Oyunda tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının usta isimlerinden  Kerem Atabeyoğlu, Almila Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz ve Cem Uslu rol alıyor.

 

PLAZA DİLİNİ ELEŞTİRİYOR…

Plaza dilini eleştiriyor, kapitalist düzenin kölesi olmuş ve belli kalıplara sıkışmış hayatları anlatıyor ve teknoloji bağımlılığının olumsuz etkilerine dikkat çekiyor.

 

SALONDAN DÜNYAYA TAŞACAK OYUN!

Oyun esnasında, sahne üzerinde kullanılan cep telefonuyla interaktif bir iletişim ağının kurulacağı oyunda, oyunun bazı bölümleri, internet aracılığıyla hem salondaki, hem evlerindeki insanlar oyuna dahil edilecek.Seyirci oyunun konusu gereği twitter’dan yapılacak bir oylamaya katılacak.“Popüler Gerçek”in finalini izlemek isteyenler ise gelip oyunu izlemek zorundalar.

 

OYUNUN KONUSU:

Dünyaca ünlü uluslararası bilişim firması Virtual’ın Türkiye Ofisi olan Virtual Turkey, bir artırılmış gerçeklik oyunu yarışması düzenlemiştir. Yarışmayı kazanan talihli kişinin ödülü, Virtual Turkey’in “kreatif ve eğlenceli” ofisinde 1 saat boyunca misafir edilmek olacaktır. Her günkü gibi bir iş gününün bitiminde, Virtual Turkey’in Pazarlama Bölümü’nde çalışmakta olan Çiğdem ve Serhat, yöneticileri Saadet Erenç’in görevlendirmesiyle bu talihliyi ağırlamak üzere fazla mesaiye kalırlar. Kendilerine aynı bölümde stajyer olarak çalışan Lalin de eşlik eder. Derken bekledikleri misafir çıkagelir. Fakat bu “tuhaf” davetli ne “bekledikleri gibi” bir misafirdir ne de sanıldığı gibi sadece 1 saat misafir olup gitmeye niyetli görünmektedir!

 

YAZAN ve YÖNETEN: Cem Uslu

SAHNE TASARIMI: Başak Özdoğan

IŞIK TASARIMI: Erdem Çınar

MÜZİK: Orhan Enes Kuzu

OYNAYANLAR: Kerem Atabeyoğlu, Almila Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz, Cem Uslu.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram