Macbeth

Yorum yapılmamış

EKİP TİYATROSU ve TİYATRO İSTANBUL  işbirliği ile 2016 – 2017 sezonuna  “MACBETH” ile devam edeceğiz.

2010 yılında bir araya gelen EKİP bugüne kadar Samuel Beckett’in OYUN SONU, Václav Havel’in LARGO DESOLATO, Cem Uslu’nun PARTİ, Amêlie Nothomb‘un “Cosmétique de l’ennemi” adlı romanından Ayça Seymen Şimşek uyarlaması KARA SOHBET, Cem Uslu‘nun ÖĞÜT, Roland Schimmelpfennig‘in ARAP GECESİ, Pedro Calderón De La Barca’nın “İki Kapı Evi Koruması Güç” adlı oyunundan uyarlanan İKİ KAPILI EV ve David Greig’in AVRUPA adlı oyunlarını sahneledi.

“The Marta Award”, “Afife Tiyatro Ödülleri”, “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri”, “Tiyatro… Tiyatro… Dergisi Tiyatro Ödülleri”, “Direklerarası Seyirci Ödülleri” ve “Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri” gibi pek çok uluslararası ve ulusal organizasyon tarafından 10’un üzerinde ödüle değer görüldü.

Havasını soluduğu ülkenin meseleleriyle ilgili, farklı sınıflara ulaşabilen, dönüştürebilen, nitelikli, çağdaş, dürüst ve samimi bir tiyatro yapabilmek EKİP’in temel hedefidir. Neden, nasıl ve kime tiyatro yaptığı, yaşadığı ülkeye ve dünyaya nereden bakıp onun neresinde durduğu, EKİP’in kendisine durmaksızın yöneltmeye çalıştığı sorulardandır.

 

 

 

SÜRE:  2 Perde, 2 saat.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram