• İstibdat Kumpanyası
 • İstibdat Kumpanyası
 • İstibdat Kumpanyası
 • İstibdat Kumpanyası
 • İstibdat Kumpanyası
 • İstibdat Kumpanyası
 • İstibdat Kumpanyası
 • İstibdat Kumpanyası
 • İstibdat Kumpanyası
 • İstibdat Kumpanyası
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

İstibdat Kumpanyası


TİYATRO İSTANBUL
“İSTİBDAT KUMPANYASI” ADLI OYUNU İLE
BU SEZON PERDELERİNİ AÇTI…

istibdat-kumpanyasi_main

Oyunu sahneye yaptığı rejilerle hep başarılı eserlere imza atan yine 9 Eylül Üniversitesi  Tiyatro bölümü öğretim üyesi Barış Erdenk Sahneye koydu. Koreografisi ise yine DEÜ Tiyatro bölüm başkanı Sibel Erdenk tarafından yapıldı, oyunda horondan, sirtakiye kadar bir çok dans kalabalık bir ekip tarafından görsel bir şölen içinde sahneleniyor.
Müthiş bir enerjiyle seyirci karşısına çıkacak olan “İstibdat Kumpanyası” adlı oyunda ülkemizin en önemli oyuncularından LEVENT ÜZÜMCÜ, SABRİ ÖZMENER, ve Güldür Güldür ekibindeki başarılı oyunculuklarıyla  dikkat çeken AYLİN KONTENTE, ONUR BULDU, UĞUR BİLGİN  gibi oyuncuların yanı sıra Devlet Tiyatrolarının yetenekli oyuncuları da yer alıyor. Oyunda görev alan diğer oyuncular ise ERŞAN UTKU ÖLMEZ, İLKNUR GÜNEŞ, LEVENT ÇİMEN, SERHAT BARIŞ, AYDIN SEZGİN .
Oyunun müziklerini Engin Bayrak yaptı. Dekor ve Kostümleri  Aytuğ Dereli ve Medina Yavuz, Müzik  Enes Kuzu tarafından yeniden düzenlenerek yapıldı.
Oyunun konusu ise kısaca şöyle..
Sultan Abdülhamit döneminde geçen oyunda Padişahı tahttan indirme planı yapan Şeref Paşa halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmak ister bu yüzden Fransa dan yarı Fransız yarı Türk Samuel efendiyi (Levent Üzümcü)  getirterek, Edmond Rostand’ın Cyrano de Bergerac adlı oyununu sahnelenmesini ister , oyunun ana karakteri Cyrano’nun tıpkı Sultan Abdülhamit gibi uzun burunlu olması paşanın planlarının bir parçasıdır. Tabi bu oyunun sahnelenmesi için oyunculara da ihtiyaç vardır. Tiyatroların yakıldığı, oyuncuların sürgün edildiği bir dönemde oyuncu bulmak da tabii ki çok zordur. Şeref paşa bunun için yardımcısı Sefer beyi görevlendirir. Sefer bey ise ancak Recai efendinin topluluğunu bulabilir. Provalar başladıktan sonra artık seyirci için sürprizlerde başlamış olur.
Genel Sanat Yönetmenliğini Gencay Gürün’ün yaptığı Tiyatro İstanbul,  2014 – 2015 Tiyatro Sezonunda 9 Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık bölümü mezunu genç oyun yazarı Uğur Saatçi’nin 2007 yılında yazdığı “İstibdat Kumpanyası” adlı müzikli komedi oyununda yine müthiş bir ekiple seyircilere unutamayacakları görsel bir şölen sunmaya hazırlandı. 

Oyunu sahneye yaptığı rejilerle hep başarılı eserlere imza atan yine 9 Eylül Üniversitesi  Tiyatro bölümü öğretim üyesi Barış Erdenk sahneye koydu. Koreografisi ise yine DEÜ Tiyatro bölüm başkanı Sibel Erdenk tarafından yapıldı, oyunda horondan, sirtakiye kadar bir çok dans kalabalık bir ekip tarafından görsel bir şölen içinde sahneleniyor. 

Müthiş bir enerjiyle seyirci karşısına çıkacak olan “İstibdat Kumpanyası” adlı oyunda ülkemizin en önemli oyuncularından LEVENT ÜZÜMCÜ, SABRİ ÖZMENER, ve Güldür Güldür ekibindeki başarılı oyunculuklarıyla  dikkat çeken AYLİN KONTENTE, ONUR BULDU, UĞUR BİLGİN  gibi oyuncuların yanı sıra Devlet Tiyatrolarının yetenekli oyuncuları da yer alıyor. Oyunda görev alan diğer oyuncular ise ERŞAN UTKU ÖLMEZ, İLKNUR GÜNEŞ, LEVENT ÇİMEN, SERHAT BARIŞ, AYDIN SEZGİN. Oyunun müziklerini Engin Bayrak yaptı. Dekor ve Kostümleri  Aytuğ Dereli ve Medina Yavuz, Müzik  Enes Kuzu tarafından yeniden düzenlenerek yapıldı. 

istibdat-kumpanyasi_main2

Oyunun konusu ise kısaca şöyle.. Sultan Abdülhamit döneminde geçen oyunda Padişahı tahttan indirme planı yapan Şeref Paşa halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmak ister bu yüzden Fransa dan yarı Fransız yarı Türk Samuel efendiyi (Levent Üzümcü)  getirterek, Edmond Rostand’ın Cyrano de Bergerac adlı oyununu sahnelenmesini ister , oyunun ana karakteri Cyrano’nun tıpkı Sultan Abdülhamit gibi uzun burunlu olması paşanın planlarının bir parçasıdır. Tabi bu oyunun sahnelenmesi için oyunculara da ihtiyaç vardır. Tiyatroların yakıldığı, oyuncuların sürgün edildiği bir dönemde oyuncu bulmak da tabii ki çok zordur. Şeref paşa bunun için yardımcısı Sefer beyi görevlendirir. Sefer bey ise ancak Recai efendinin topluluğunu bulabilir. Provalar başladıktan sonra artık seyirci için sürprizlerde başlamış olur.
 

gencaygurun GENCAY GÜRÜN - ÖZEL

 Gencay Gürün -  Özel   Bölümü   Yakında...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gencay Gürün-Özel